ارمنستان

ارمنستان

کارهایی که باید انجام داد - عمومی

جاذبه های گردشگری
مهمترین شهرهای ارمنستان ایروان، گیومری و وانادزور و دلیجان می باشند.کلیسای جامع اچمیاتسین و سایت باستان شناسی زوارتنوتس، صومعه هقپات و ساناهین و صومعه گغارد و دره آزات مهمترین جاذبه های فرهنگی ارمنستان می باشندکه هر سه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. دیگر جاذبه های گردشگری ارمنستان شامل کاسکاد )هزار پله(، تالار ملی اپرا و باله الکساندر اسپندیاریان، میدان هراپاراگ )جمهوری(، قلعه اربونی، صومعه ساغموسا- وانک، صومعه نوراوانک، گارنی، کلیسای خورویراپ، گالری ملی ارمنستان، منطقه گردشگری وچشمه معدنی جرموک، دره گل ها، دریاچه سوان و خانه موزه سرگئی پاراجانف می شود.
از فعالیت های تفریحی رایج در ارمنستان می توان به کوه نوردی، صخره نوردی، کمپینگ، اسکی، موج سواری با تخته و بادبان و آفتاب گرفتن اشاره کرد.
خرید
شاید بخواهید در طی سفر به ارمنستان قدری هم خرید بنمایید. فرش، میوه و صنایع دستی از مهترین سوغاتی های ارمنستان می باشند. پول رایج ارمنستان درام می باشد، بعضی از فروشگاه ها دلار نیز قبول می کنند. دستگاه های خودپرداز در همه جای شهر های بزرگ وجود دارند. کارت های اعتباری هنوز در
ارمنستان رایج نیستند. هر دلار امریکا حدود ۴۰۰ درام ارمنستان می شود. فرش های ارمنستان برای فروش فروشگاه ها و رستوران ها همه روزه و مرا کز اداری از دوشنبه تا شنبه باز فعال هستند. فروشگاه ها در صبح زود باز نیستند. ا کثر قیمت ها شامل مالیات نیز می شوند )غیر از بعضی هتل ها(. چانه زنی زیاد رایج نیست اما در صورتی که جنس گران قیمت یا در حجم زیاد بخرید می توانید تخفیف بگیرید. انعام خصوصاً در کافه و رستوران ها بسیار رایج است. بسیاری از ارمنی ها قیمت را به نفع خود رند می کنند.
ورنیسیج بازاری است که در فضای باز در کنار میدان جمهوری هر شنبه برپا می شوند و اجناس، سوغات و صنایع دستی مناسبی برای خرید گردشگران دارد. بازار
سرپوشیده در خیابان ماشتوتس میوه و سبزیجات تازه همچنین میوه خشک برای فروش دارد.

 

 

کشور ارمنستان

Culture and history info

اعیاد ملی عید وارتانانک و عید روز فرهنگ از مهم ترین آن هاست. عید وارتانانک سالروز قیام ملی ارامنه به رهبری وارتان مامیکونیان و عید فرهنگ گرامی داشت سالروز ابداع الفبا و خط ارمنی توسط مسروپ ماشتوس می باشد. از دیگر اعیاد ملی ارمنستان در حال حاضر می توان به گرامیداشت روز 25 سپتامبر که روز ملی ارمنستان می باشد اشاره کرد. در این روز مردم ارمنستان با شرکت در انتخاباتی به یاد ماندنی رای به استقلال ارمنستان از اتحاد جماهیر شوروی دادند. روز مهم دیگر در میان ارامنه 28 ماه مه می باشد، در چنین روزی در 1918 ارامنه پس از قرن ها توانستند استقلال خود را باز یابند، استقلالی که چندان دوام نداشت.

Culture and history image

متاسفانه در حال حاضرهیچ هتلی در این منطقه توریستی وجود ندارد.

متاسفانه فعلا هیچ پیشنهادی برای هتل آپارتمان در این منطقه توریستی وجود دارد.